Adunarea generala nationala

În conformitate cu prevederile art. 25 din OUG nr. 144/ 2008, Adunarea generală naţională este constituită din reprezentanţi aleşi la nivelul filialelor judeţene şi la nivelul filialei municipiului Bucureşti, conform normei de reprezentare de 1 la 500.

  • Adunarea generală naţională alege prin vot secret, cu majoritate simplă, membrii Consiliului naţional al Ordinului Asistenţilor Medicali Generalişti, Moaşelor şi Asistenţilor Medicali din România, în prezenţa a cel puţin două treimi din numărul total al reprezentanţilor aleşi, cu excepţia preşedinţilor filialelor judeţene, respectiv a preşedintelui filialei municipiului Bucureşti şi a reprezentantului autorităţii de stat. În cazul în care la Adunarea generală naţională la care au loc alegeri nu este prezent un număr de două treimi din numărul total al reprezentanţilor, în termen de 14 zile se va organiza o altă Adunare generală naţională de alegeri, al carei rezultat va fi validat indiferent de numărul participanţilor.
  • Adunarea generală naţională adoptă, în prezenţa a cel puţin două treimi din numărul total al reprezentanţilor aleşi, Codul de etică şi deontologie al asistentului medical generalist, al moaşei şi al asistentului medical din România, Regulamentul de organizare şi funcţionare al Ordinului Asistenţilor Medicali Generalişti, Moaşelor şi Asistenţilor Medicali din România şi Statutul Ordinului Asistenţilor Medicali Generalişti, Moaşelor şi Asistenţilor Medicali din România.
  • Lucrările Adunării generale naţionale sunt conduse de preşedintele Ordinului Asistenţilor Medicali Generalişti, Moaşelor şi Asistenţilor Medicali din România.

LISTA REPREZENTANŢILOR ÎN  

ADUNAREA GENERALĂ NAŢIONALĂ A ORDINULUI ASISTENŢILOR MEDICALI GENERALIŞTI,

MOAŞELOR ŞI ASISTENŢILORMEDICALI DIN ROMÂNIA

 
NR. NUME ŞI PRENUME FILIALA
1 Aanei Cezar Iaşi
2 Adam Alin Dacian Sibiu
3 Agapie Speranţa Iaşi
4 Aissiou Gabriela Cristina Iaşi
5 Aldea Ana Timiş
6 Alexandru Ionel Cezar Vrancea
7 Ambruș Estera Argeș
8 Andronache Roxana Elena Neamţ
9 Antonesi Mădălina Suceava
10 Apintiliesei Dumitru Bucureşti
11 Apostolescu Alina Teodosia Dolj
12 Armaşu Violeta Florina Bucureşti
13 Artimof Daniela Galați
14 Asofiei Maria-Cristina Constanța
15 Avram Marcel Bucureşti
16 Baciu Monica Cluj
17 Balan Mirela Anica Arad
18 Balea Cornelia Bucureşti
19 Bancheş Viorica Bucureşti
20 Banciu Ana Timiş
21 Bara Leontina Doina Sălaj
22 Barabas Kalman Zoltan Harghita
23 Barbu Claudiu Dâmboviţa
24 Bălașa Mirela Dolj
25 Bălăşoiu Anca Maria Bucureşti
26 Bălușescu Mari-Larisa Constanța
27 Bărăscu Leonard Sorin Bucureşti
28 Bărbulescu Constanța Dolj
29 Bejan Dona Mariana Brăila
30 Benga Florina Brașov
31 Bițu Mariea Dolj
32 Blăjan Elena Vaslui
33 Bodrenciu Lidia Maria Bihor
34 Bolog Camelia Bucureşti
35 Bolotă Maria Iaşi
36 Bonca Delia Arad
37 Boruga Gheorghe Gorj
38 Bota Ovidiu Lucian Cluj
39 Bruja Doina Suceava
40 Brumar Carmen Florica Caraș Severin
41 Bucur Georgeta Luminiţa Bucureşti
42 Buescu Tatiana Vaslui
43 Bugariu Alin Ioan Timiş
44 Buiga Emil Olimpiu Cluj
45 Bujoreanu Constanța Galați
46 Bulearcă Elena Prahova
47 Busuiog Iuliana Bihor
48 Caramihai Cornelia Mihaela Bucureşti
49 Chicea Minodora Bacău
50 Chiţoi Vasilica Bucureşti
51 Ciora Anca Cluj
52 Cîmpan Daniela Constanța
53 Cîrstoiu Lucian Gorj
54 Clipa Daniela Brașov
55 Cojocaru Marius Florin Brașov
56 Comănescu Elena Buzău
57 Constantin Nicoleta Bucureşti
58 Corcodel Mihai Lorin Gorj
59 Cosoreci Anghel Gorj
60 Costea Daniela Satu Mare
61 Costea Marin Lucian Vâlcea
62 Cozmanciuc Lenuţa Suceava
63 Csont Ildiko Harghita
64 Culcescu Zoica Constanţa Olt
65 Damian Monica Alba
66 Dediu Gabriela Bucureşti
67 Delcea Costel Alin Bucureşti
68 Demian Constantin Satu Mare
69 Dinu Laurenţiu Bucureşti
70 Direa Iulian Bacău
71 Dobre Alina Valentina Vâlcea
72 Dobre Claudia Elena Bucureşti
73 Doczy Rossler Janos Harghita
74 Dorhoi Zina Petruta Bacău
75 Dosa Maria Olt
76 Drăgușanu Virginia Constanța
77 Duca Claudia Henrietta Mureş
78 Duca Radu Mureş
79 Dumitrașcu Ioan Argeș
80 Dumitrescu Gabriela Ialomiţa
81 Dumitru Daniela Dolj
82 Dumitru Florin Ialomiţa
83 Dusciuc Ecaterina Iaşi
84 Duţă George Răzvan Prahova
85 Egyed Erzsebet Harghita
86 Fănică Doina Argeș
87 Ferenczi Brigitta Timiş
88 Fîntînă Doina Tulcea
89 Florea Alexandru Dâmboviţa
90 Florea Aurelia Ilfov
91 Florea Cornelia Galați
92 Fulga Emilia Bucureşti
93 Gagiu Corina Bucureşti
94 Gavrilescu Florin Viorel Dolj
95 Găvănescu Ninel Teleorman
96 Ghinea Constanța Galați
97 Gidea Ramona Timiş
98 Gonțilă Mariana Dolj
99 Gorgoneţu Elena Bucureşti
100 Grădinariu Anişoara Iaşi
101 Grigoraş Laura Iaşi
102 Grigorescu Virgil Mehedinţi
103 Grosu Claudiu Ovidiu Vrancea
104 Grosu Giorgeta Bucureşti
105 Grusea Valeria Sibiu
106 Gulaş Adriana Lăcrămioara Hunedoara
107 Guţă Virginica Luiza Brăila
108 Hartău Cristian Arad
109 Homeghiu Ioana Nella Argeș
110 Horbaniuc Grigori-Petru Botoşani
111 Hutton Eniko Satu Mare
112 Huţu Nicoleta Botoşani
113 Iakob Claudia Cornelia Mureş
114 Iane Georgeta Bucureşti
115 Ifrim Marilena Prahova
116 Ileana Adrian Dâmboviţa
117 Ilincariu Daniel Aurelian Timiş
118 Indreica Graţiela Dana Alba
119 Ionescu Diana Marga Giurgiu
120 Ionescu Ileana Georgeta Dolj
121 Ionescu Mariana Dolj
122 Ionescu Mariana Lucia Hunedoara
123 Iordache Sorin Mihail Prahova
124 Iovanovici Maria Caraș Severin
125 Ispas Cleopatra Buzău
126 Karumba Florina Bucureşti
127 Kiraly Tunde Matild Mureş
128 Lazăr Lavinia Ana Mureş
129 Leuștean Marilena Cristina Argeș
130 Liciu Emilian Olt
131 Lirca Viorica Felicia Mureş
132 Logofătu Carmen Iaşi
133 Lolea Elena Nicoleta Hunedoara
134 Lucaciu Maria Hunedoara
135 Lungu Carmen Neamţ
136 Lungu Luiza-Cristina Bacău
137 Luptaciu Radu Olt
138 Lupu Angheluşa Bucureşti
139 Lupulețu Lenuța Geta Dolj
140 Manciu Gabriela Botoşani
141 Manole Vasilica Constanța
142 Manu Florica Ilinca Argeș
143 Mareş Ana Bucureşti
144 Marinescu Gina Brăila
145 Martiniuc Irina Elena Iaşi
146 Mawas Livia Suceava
147 Maxim Domnica Suceava
148 Mazilu Doina Carmen Bucureşti
149 Merlă Doina Sibiu
150 Mesaroș Maria Maramureș
151 Mezincaru Vasile Ion Vâlcea
152 Mihai Florența Dolj
153 Mihalache Georgeta Neamţ
154 Milea Elena Maria Galați
155 Militaru Lenuţa Corina Hunedoara
156 Mircea Lucian Casian Vrancea
157 Mircea Mihăilă Eugenia Argeș
158 Mirea Emanuela Mureş
159 Mitrea Grăniceru Mehedinţi
160 Mitrea Nicoleta Brașov
161 Miu Lucreția Teleorman
162 Mocanu Oana Otilia Bucureşti
163 Moraru Florin Dâmboviţa
164 Mot Maria Daniela Arad
165 Motoașcă Ioan Brașov
166 Movsessian Vasilica Prahova
167 Munteanu Lenuța Rodica Harghita
168 Munteanu Mariana Anuţa Buzău
169 Mureșan Rodica Maria Sălaj
170 Muşină Cristina Angela Bistriţa
171 Neacșu Mariana Giurgiu
172 Neagovici Vasile-Cătălin Covasna
173 Neagu Irina Iaşi
174 Necșoi Cristina Maramureș
175 Nedelcu Dina Suceava
176 Nedeloiu Falia Daniela Olt
177 Negrescu Constantin Vâlcea
178 Nicoroiu Ion Dâmboviţa
179 Nistor Daniela Bucureşti
180 Niță Dorin Dolj
181 Niţică Maria Cristina Iaşi
182 Onuţu Angela Daniela Bucureşti
183 Opriş Gabriela Satu Mare
184 Panțîru Florentin Vrancea
185 Paraschivescu Severina Călăraşi
186 Pascu Monica Cluj
187 Patraşc Mihaela Neamţ
188 Pătrașcu Maria Vaslui
189 Petcu Ilaria Ilfov
190 Petrescu Daniela Bucureşti
191 Petrus Daniela Ioana Cluj
192 Pianoschi Felicia Dana Cluj
193 Pintilie Liliana Lăcrămioara Iaşi
194 Pirnoiu Dan Sibiu
195 Podașcă Florin Galați
196 Pop Lucica Sibiu
197 Popa Valentin Gorj
198 Popescu Carmen Dolj
199 Popescu Cristian Dumitru Bucureşti
200 Popescu Veronica Bucureşti
201 Popovici Marieana Iaşi
202 Popşor Ioan Gavril Mureş
203 Posa Liviana Timiş
204 Preda Elena Cristina Bucureşti
205 Preda Ioana Bucureşti
206 Preda Mariana Brăila
207 Pricope Luminiţa Bucureşti
208 Rădulescu Rareş Bucureşti
209 Răileanu Mirela Petruța Constanța
210 Rista Mariana Arad
211 Rotaru Laura Lavinia Bucureşti
212 Runcu Nicoleta Cluj
213 Rusu Valerica Suceava
214 Sabau Daciana Bihor
215 Sabou Onorel Maramureș
216 Sas Nicolaie Cluj
217 Simionescu Petruţa Bucureşti
218 Sîrbu Ofelia Aurelia Timiş
219 Sîrbu Puiu Neamţ
220 Spanudi Eugenia Constanța
221 Spatariu Viorel Botoşani
222 Sprințeroiu Vasile Bacău
223 Stan Daniela Bucureşti
224 Stanca Cornelia Dâmboviţa
225 Stancu Lorena Iaşi
226 Stănescu Ştefania Prahova
227 Steopan Emil Doru Cluj
228 Stoenescu Elena Brașov
229 Stroe Dan Victor Prahova
230 Suciava Rodica Monica Cluj
231 Szalo Cristina Bihor
232 Szebeni Norbert Covasna
233 Ştefan Eftimie Steluţa Călăraşi
234 Ştefănescu Angela Iaşi
235 Tanko Felicia Bistriţa
236 Timofte Mircea Nicușor Constanța
237 Toba Diana Caraș Severin
238 Todor Ana Caraș Severin
239 Toma Sofica Teleorman
240 Totorean Viorica Maramureș
241 Turcu Dorina Iaşi
242 Turda Grigor Maramureș
243 Tuturiga Ion Mehedinţi
244 Țîru Liliana Gabriela Bacău
245 Valcan Marcela Alba
246 Vasile Ștefan Mihăiță Dolj
247 Vasilievici Marcela Bucureşti
248 Vaum Roxana Maramureș
249 Velescu Mihaela Timiş
250 Vintilă Lucia Rodica Hunedoara
251 Vinţan Victoria Hunedoara
252 Viţelariu Viorel Bistriţa-Năsăud
253 Vîrna Cristina Elisabeta Hunedoara
254 Vladu Adriana Bihor
255 Vlădescu Constantin Vâlcea
256 Voicilă Iuliana-Elena Constanța
257 Vornicu Valentin Vasile Iaşi
258 Vrabie Costel Dâmboviţa
259 Vrăjescu Claudia Galați
260 Wagner Mariea Tulcea
261 Zarandi Bella Magda Timiş